OX-4011-EAE-0580-10M000
Manufacturer:
Package:
Batch:
Datasheet:
Description:
OX-4011-EAE-0580-10M000
Quantity:
Delivery:
Payment:
Please send RFQ , we will respond immediately.
| Mfr | Microchip Technology |
| Type | OCXO |
| Output | HCMOS |
| Series | OX-401 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Function | - |
| Frequency | 10 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Resonator | Crystal |
| Package / Case | 14-SMD, No Lead, 4 Leads |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.800" L x 0.500" W (20.32mm x 12.70mm) |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±5ppb |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |