D-CT-50M-4.8-OUT-4
Manufacturer:
Package:
Batch:
Datasheet:
Description:
D-CT-50M-4.8-OUT-4 METER
Quantity:
Delivery:
Payment:
Please send RFQ , we will respond immediately.
| Mfr | TE Connectivity Raychem Cable Protection |
| Type | Tubing, Flexible |
| Color | Yellow |
| Length | Enter Number of Meters in Order Quantity |
| Series | D-CT |
| Package | Digi-Spool®, Continuous Spool |
| Features | Fluid Resistant |
| Material | - |
| Shelf Life | - |
| Spool Size | 164.0' (50.0m) |
| Product Status | Active |
| Shrinkage Ratio | 3 to 1 |
| Shelf Life Start | - |
| Shrink Temperature | - |
| Base Product Number | D-CT-50M |
| Operating Temperature | -75°C ~ 135°C |
| Recovered Wall Thickness | - |
| Inner Diameter - Supplied | 0.189" (4.80mm) |
| Inner Diameter - Recovered | 0.060" (1.52mm) |