CGPT-24/8-0-SP
Manufacturer:
Package:
Batch:
Description:
CGPT-24/8-0-SP 1=1M
Quantity:
Delivery:
Payment:
Please send RFQ , we will respond immediately.
| Mfr | TE Connectivity Raychem Cable Protection |
| Type | Tubing, Flexible |
| Color | Black |
| Length | 3.28' (1.00m) |
| Series | CGPT |
| Package | Spool |
| Features | - |
| Material | Polyolefin (PO) |
| Shelf Life | 144 Months |
| Product Status | Active |
| Shrinkage Ratio | 3 to 1 |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Shrink Temperature | 80°C |
| Base Product Number | CGPT |
| Operating Temperature | -40°C ~ 135°C |
| Recovered Wall Thickness | 0.039" (0.99mm) |
| Inner Diameter - Supplied | 0.945" (24.00mm) |
| Inner Diameter - Recovered | 0.315" (8.00mm) |
| Storage/Refrigeration Temperature | 32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C) |